Luni, 26 Februarie 2024

ANUL SFÂNT AL MILOSTIVIRII - Pelerinaj național la Roma

Arhiepiscopia Majoră Română Unită cu Roma Greco-Catolică, la îndemnul Conferinţei Episcopilor Catolici din România organizează prin intermediul fiecărei Eparhii, PELERINAJUL NAŢIONAL la Roma cu ocazia ANULUI JUBILIAR AL MILOSTIVIRII DIVINE. 
Momentele centrale ale pelerinajului (la care vor fi prezenți Ierarhii Bisericii noastre şi toţi pelerinii catolici români) sunt: Sfânta Liturghie în Bazilica Sfântul Petru (vineri, 9 septembrie), audienţa cu Sfântul Părinte (sâmbătă, 10 septembrie), trecerea prin Poarta Sfântă. 
 
Pelerinajul Eparhiei de Maramureș va avea loc în perioada 5–13 septembrie 2016 (6 nopţi cazare, transport cu autocarul). Pe traseu se vizitează oraşele Veneția, San Giovanni Rotondo (Sf. Padre Pio), San Michele a Monte, Roma, Siena, Verona, Padova.
Costul pelerinajului este 425 euro/pers.
Înscrierile se fac la Episcopia Greco-Catolică Baia Mare, Serviciul Contabilitate (d-na Laura Ivaszuk) până la data de 1 august 2016.
P.S. Aranjarea în autocar se va face în ordinea înscrierilor.  
 
Persoană de contact:
Mihai Șimon, tel: 0745306301
email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.
 
 
 
 
 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.