Joi, 18 Aprilie 2024

20 mai 2023 – Întâlnirea Tinerilor din Eparhia de Maramureș se va desfășura la Șișești

Sâmbătă, 20 mai, va avea loc, la biserica greco-catolică din Șișești, Întâlnirea Tinerilor din Eparhia de Maramureș. Tema Întâlnirii este: „Ridicându-se Maria s-a dus în grabă” - Luca 1,39.

Ca în fiecare an, programul va cuprinde atât momente spirituale, rugăciune comună, cât și momente de joc și relaxare, pentru copii. Pentru adolescenți și tineri, se pregătesc ateliere interactive, conferințe, urmate de dezbateri, pe teme adaptate vârstei și provocărilor prin care trec odată cu parcurgerea fiecărei etape.

Copiii și tinerii cu vârste între 9 și 30 de ani sunt așteptați să se înscrie în parohiile de care aparțin, până pe data de 15 mai.