Miercuri, 17 Aprilie 2024

Părintele Pop Adrian a trecut la Domnul

Astăzi, 24 ianuarie 2023, părintele Pop Adrian, fost preot în Noroieni, a trecut la Casa Tatălui Ceresc, la vârsta de 63 de ani.

Slujba de înmormântare va avea loc joi, 26 ianuarie, de la ora 12:00, la biserica "Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril" din Satu Mare. Priveghiul se va celebra miercuri, 25 ianuarie, după Sfânta Liturghie de la ora 17:00, la aceeași biserică.

Date biografice:

Părintele Pop Adrian s-a născut pe data de 7 iunie 1959, în Municipiul Satu Mare

A absolvit Institutul Teologic ,,Ep. Dr. Alexandru Rusu″ din Baia, în anul 1994, fiind hirotonit preot în același an, în 20 noiembrie, de Preasfințitul Ioan Șișeștean, episcop de Maramureș la acea vreme.

A activat ca preot în parohiile Drăgușeni, Curtuiuș - Satu Mare, iar din 2004 a fost preot paroh în parohia Noroieni – Protopopiatul Satu Mare.

Bunul Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace!

Biroul eparhial de presă


000

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.