Joi, 28 Martie 2024

Programul Preasfinției Sale Vasile Bizău de Sărbătoarea Nașterii Domnului 2022

De Sărbătoarea Nașterii Domnului, Preasfințitul Vasile va celebra în următoarele parohii:

Sâmbătă, 24 decembrie – Ajunul Crăciunului: ora 18:00 - Vecernia Unită cu Sfânta Liturghie - biserica „Sfânta Maria” din Baia Mare. Celebrarea va fi transmisă în direct la Radio Maria.

Duminică, 25 Decembrie – Nașterea Domnului (Prima zi de Crăciun), ora 10:00 – Sfânta Liturghie - biserica „Sfânta Maria” din Baia Mare.

Luni, 26 Decembrie – A doua zi de Crăciun, ora 10:30 - Sfânta Liturghie - biserica „Sfinții Apostoli Petru și Pavel” din Satu Mare.

Marți, 27 Decembrie – A treia zi de Crăciun, ora 11:00 – Sfânta Liturghie – Mănăstirea Prislop (Boiu Mare).