Vineri, 24 Iunie 2022

ȘCOALA „EP. DR. ALEXANDRU RUSU” - Sunt deschise înscrierile pentru activitățile de vară

Conducerea școlii confesionale „Ep. Dr. Alexandru Rusu” invită părinții să-și înscrie copiii cu vârste cuprinse între 3 și 18 ani la activitățile educative organizate în acestă vară. Luna iulie se vrea a fi, în cadrul Scolii Catolice din Baia Mare, o luna dedicată tematicilor celor mai variate, care le va oferi copiilor cadrul și instrumentele necesare dezvoltării atât a culturii generale, cât și a abilităților de comunicare-relaționare cu cei din jur.   

Astfel, pentru cei mici (3-10 ani) se propune o tabără de vară care va cuprinde patru module, fiecare de câte o săptămână. În fiecare săptămână, tema dezvoltată va fi una diferită și se va vorbi despre: familie (modulul 1), prietenie (modulul 2), creativitate (modulul 3), ecologie (modulul 4). În cadrul modulelor se va pune accent pe dezvoltarea cunoștințelor de limbă germană și engleză. 

Pentru cei mari (11-18 ani), se va organiza Școala de vară în limba germană, pentru dezvoltarea cunoștințelor în aceasă limbă (perioada 4-15 iulie). 

Înscrierile se fac la numerele de telefon sau adresele de e-mail ce apar pe afișele de mai jos.

Biroul eparhial de presă

 

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.