Luni, 22 Iulie 2024

13 Aprilie – Olimpiada de religie greco-catolică, faza eparhială

În acest an, olimpiada de religie greco-catolică, faza eparhială, va avea loc sâmbătă, 13 aprilie 2024, la Școala Gimnazială „Ep. Dr. Alexandru Rusu” din Baia Mare, respectiv la Colegiul National „Ioan Slavici” din Satu Mare.

Ziua va debuta cu festivitatea de deschidere, care se va desfășura de la ora 9.30 și în continuare, cei peste 100 de copii înscriși în ambele județe vor susține, de la ora 10:00, proba de concurs. Rezultatele vor fi afișate în aceeași zi, la ora 16:00. 

La olimpiadă participă elevii de clasele V – XII, iar câștigătorii vor merge la faza națională, care se va desfășura la Ciofliceni, Jud. Ilfov, în zilele 8-12 mai a.c.

Biroul eparhial de presă

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.