Duminică, 22 Mai 2022

23 martie 2019 – Olimpiada de religie greco-catolică se va desfășura la Baia Mare și Satu Mare

În acest an, olimpiada de religie greco-catolică va avea loc sâmbătă, 23 Martie, la Școala Gimnazială ,,Dr. Ioan Mihaly De Apșa” – Sighetu Marmației, respectiv la Școala Gimnazială ,,Grigore Moisin” – Satu Mare. Festivitatea de deschidere se va desfășura de la ora 9.00. În continuare, cei aproximativ 100 de copii calificați la etapa locală, vor susține, de la ora 10:00, proba de concurs. Testele se corectează în aceeași zi, iar festivitatea de premiere va avea loc după-masă, de la ora 16:00.

Elevii câștigători vor merge la faza națională de la Alba Iulia, în zilele 1-5 mai a.c.

Concursul este organizat anual de către Episcopia Greco-Catolică de Maramureș (Inspectori pr. dr. Ioan Codrea și prof. Adrian Cosmin Roman), în colaborare cu Inspectoratele Şcolare Judeţene Maramureş şi Satu Mare și conducerea școlilor gazdă. 

Biroul eparhial de presă

000

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.