Luni, 05 Iunie 2023

Ziua Prieteniei la Medieșul Aurit

Sâmbătă, 20 august, în Parohia Greco Catolică Medieșu Aurit a avut loc Ziua Prieteniei cu tema „Viața ta este ca o sămânță care aduce roade”. Au participat peste 40 de copii cu vârsta cuprinsa între 7-14 ani. Sufletul întâlnirii au fost câțiva animatori voluntari de la diferite licee din Baia Mare. Aceștia i-au angrenat pe copii in jocuri distractive, dansuri și cântece.

 La sfârșitul întâlnirii, toți cei prezenți au fost foarte bucuroși că au petrecut o zi frumoasă împreună și sunt nerăbdători încă de pe acum să se întâlnească și anul viitor.                                                                           

Biroul eparhial de presă

 

 

 

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.