Marți, 12 Decembrie 2017

A

Abrihan Alexandru-Iftene – Parohia Remeţi pe Someş

Albu Cristian – Vicar general (Protosincel), Parohia Baia Mare „Buna Vestire”

Almaşi Paul – Parohia Teceu Mic, Parohia Piatra

Apan Mihai – Parohia Potău

Ardelean Cornel – Parohia Sarasău

B

Balea Ioan – Parohia Jibou, Parohia Traniş

Balik Medard – Parohia Câmpulung la Tisa

Bârle Ovidiu – Parohia Satu Mare „Sfântul Francisc”

Bârle Irineu-Ioan – Stareţ Mănăstirea Prislop

Beskid Gabriel – Parohia Băsești-Mănăstire

Bilţ Dăncuş Ioan Petru – Pensionar

Bilţ Onuţ – Parohia Borşa I, Parohia Borşa II

Boiciuc Paul – Parohia Poienile de Sub Munte

Boloș-Șerban Augustin-Alexandru-Nicolae – Parohia Sălsig, Parohia Asuaju de Sus

Bonea Daniel – Parohia Satu Mare „Sf. Anton”

Bot Ioan-Călin – Parohia Ocna Șugatag și parohia Botiza

Brăhaiţa Ioan – Parohia Finteușu Mic

Brînduşe Ovidiu – Parohia Cămărzana, Parohia Aliceni

Bud Daniel – Parohia Preluca Veche, Parohia Preluca Nouă

Butean Vasile – Protopop Chioar; Parohia Şomcuta Mare

Butica Augustin – Cancelar; Parohia Cetăţele

Buzgău Iosif – Parohia Petea, Parohia Vetiş

C

Cânţa Mircea – Parohia Mocira

Cardoş Dumitru – Parohia Negreşti Oaş „Bunavestire”

Chindriș Ștefan – Parohia Vişeu de Sus

Chiriloaei Marius – parohia Suceava

Codrea Ioan – Parohia Bârsana

Codrea Vasile – Protopop Iza-Vişeu; Parohia Strâmtura

Colopelnic Vasile – Parohia Coştiui, Parohia Valea Vişeului

Corneştean Mihai  – Parohia Sat Şugătag

Coroian Nicolae – Parohia Medieşu Aurit, Parohia Româneşti

Coroian Fîrtăeș Aron Adrian – Mirandola, Italia

Costin Emil – Pensionar

Costin Gheorghe – Parohia Băiţa de Sub Codru

Costin Ioan – Parohia Ieud

Costin Ioan Laurențiu - Parohia „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril”, Satu Mare

Cozmuța Ionică – Spania

Cozmuţa Mihai – Pensionar

D

Dan Armand – Parohia Cioncheşti, Parohia Hodişa

Dinga Gheorghe – Parohia Satu-Mare „Sfântul Francisc”

Dobrican Aurelian Anton – Parohia Cicârlău, Parohia Bârgău

Dragomir Dumitru – Pensionar

Dubovici Mihai – Vicar Rutean; Parohia Sighet

Dunca Bogdan-George –

Dunca Gheorghe – Parohia Tisa, Parohia Iapa

Dunca Ştefan – Parohia Giuleşti, Parohia Mănăstirea

E

Ember Emil-Marian – Parohia „Sfânta Maria” Baia Mare

F

Feier Iacob – Protopop Ţara Oaşului; Parohia „Sfânta Treime” Negreşti Oaş

Filip Onisim – Parohia Sighetu Marmaţiei

Fîrte Ioan – Parohia Baia Mare I – Capelă Institut

Florea Ioan – Parohia Apa, Parohia Drăguşeni

Florea Vasile – Parohia Sighetu Marmaţiei

Fodoruţ Florin Ștefan – Parohia Satu-Mare „Sfinţii Apostoli Petru și Pavel”

G

Gîrboan Emil – Protopop Baia-Mare, Parohia Baia-Mare „Sfânta Cruce”

Ghiran Remus – Parohia Turţ, Parohia Gherţa-Mare

Glodan Nicuşor – Parohia Hrip, Parohia Ruşeni

Godja Gheorghe – Parohia Rona de Jos

Grigor Mihai – Parohia Săpânţa

Griguţă Simion – Parohia Rozavlea,  Parohia Şieu

Groşan Dumitru – Parohia Călineşti Maramureș

H

Harangazo Iosif – Protopop Ciscarpatin SM; Parohia Porumbeşti

Horţ Gabriel – Parohia Şişeşti

Horţ Mihai – Parohia Borleşti, Parohia Aciua

Hosu Călin – Parohia Breb, Parohia Budeşti

Hotico Vasile – Parohia Dragomireşti, Parohia Săcel

Hriczu Francisc – Parohia Lazuri

Huton Radu – Parohia Ciuperceni, Parohia Dumbrava

Huzău Nicu – Parohia Botiz

I

Ilieş Simion – Parohia Baia-Mare „Sfânta Cruce”

Iluţiu Cosmin – Mănăstirea Prislop

Iluţiu Olimpiu – Mănăstirea Prislop

Indrea Mircea – Parohia Baia Mare „Sfânta Maria”

Iusco Vasile – Protopop Sighet; Parohia Onceşti, Parohia Sighet - Capela Martirilor

J

Jurja Ionel – Parohia Odoreu, Parohia Berindan

Jurja Alexandru – Parohia Prilog

K

Kozsan Istvan – Parohia Micula, Parohia Agriş

Kudla Gheorghe – Parohia Livada, Parohia Adrian

L

Lohan Gheorghe – Parohia Boineşti

M

Manu Mircea – Parohia Baia Mare „Sf. Anton”

Marina Mihai – Paris, Franța

Marușciac Florin-Nicolae Parohia ”Sfântu Anton” Baia Mare

Matiz Iozsef – Parohia Tăuţii Măgherăuş, Parohia Buşag

Mătieş Ioan-Dănut – Parohia Chiuzbaia

Merciu Vlad – Parohia Iadăra, Parohia Mireşu Mare

Mesaroş Simion – Pensionar 

Mihnea Gheorghe – Protopop Mănăştur; Parohia Copalnic Mănăştur; Parohia Copalnic Deal

Mîndruţ Vasile – Parohia Moişeni

Moiş Petru – Parohia Hoteni, Parohia Deseşti

Mureşan Constantin – Parohia Bulgari, Parohia Cehu Silvaniei

Mureşan Daniel – Parohia Rus,  Parohia Şindreşti

N

Năsui Gheorghe – suspendat

Neneștean Gheorghe - Parohia Ieud II - Plopșor

Nicoară George Marius - Parohia „Bunavestire”, Baia Mare 

Nicolaişen Nicolae – Protopop Bucovina; Parohia Cacica,  Parohia  Runc,  Parohia Maidan

O

Orghici Vasile – Livorno, Italia

Orha Leonard – Parohia Culciu Mare

P

Pallai Adalbert – Parohia Satu-Mare „Sf. Nicolae”

Pallai Bela-Romeo Janos – Parohia Peleş

Papariga Mihai – Parohia Sălişte, Parohia Stremț

Petreuş Ioan – Parohia Săliştea de Sus, Parohia Bogdan-Vodă

Pitulec Gheorghe – Parohia Crăciuneşti, Parohia Sighetu Marmaţiei

Pop Adrian – Parohia Noroieni

Pop Andrei – Parohia Satu-Mare „Sfinţii Arhangheli Mihail și Gavril”

Pop Dumitru – Parohia Lapuşel

Pop Grigore – Parohia Dăneşti, Parohia  Negreia

Pop Mihai – Pensionar

Pop Romul – Mănăstirea Prislop

Pop Romulus – Parohia Certeze

Pop Vasile Daniel – Parohia Băseşti, Parohia Oarţa de Jos

Pop Victor – Parohia Tăuţii de Sus

Popovics V. Vitali – Parohia Siret, Parohia Gropeni

R

Rad Găvrilă – Parohia Sârbi, Parohia Corneşti

Raţiu Vasile – Pensionar

Rednic Ştefan – Parohia Călineşti Oaş, Parohia Coca

Rob Vasile –

Roman Dumitru – Protopop Satu Mare, Parohia Satu-Mare „Sfinţii Arhangheli Mihail și Gavril”

Rus Daniel – Parohia Vișeu de Mijloc

S

Sabadâş Vasile – Parohia Baia Sprie

Sabău Cristian – Parohia Satu Mare „Sfântu Iosif”, Parohia Satu Mare – Curtuiuş

Sas Ioan – Parohia Viile Satu Mare

Sauciuc Ioan Pensionar

Sălăgean Ioan – Protopop Seini, Parohia Seini

Sician Valer Firenze, Italia

Simion Gheorghe – Parohia Satu Mare „Bunavestire”

Solomeş Petre – Austria

Soponar Dorin – Parohia Poiana Codrului, Parohia Crucişor, Parohia Pomi

Stan Zsolt – Parohia Satu Mare „Sf. Ioan Botezătorul”

Stoica Vasile – Parohia Sadău

Szemak Miklos – Parohia Cidreag

Ş

Șaitoș Antoniu –

Şimon Cornel – Parohia Bercu, Parohia Nisipeni, Parohia Noroieni

Şimon Florin – Parohia Vişeu de Jos I, Parohia Bocicoel

Şimonca Mihai – Parohia Baia-Mare – Spitale

T

Talpoş Iacob – Consilier administrativ; Parohia Baia Mare „Sfânta Maria”

Tămaş Vasile – Parohia Trip-Bixad

Tibil Viorel – Parohia Baia Mare „Sfânta Maria”, Pensionar

Tivadar Mircea – Parohia Vişeu de Jos II-Danova

Tîmbuş Ioan – Parohia Baia-Mare „Sfânta Cruce”

Toma Ioan Pensionar

Tomoş Marius – Parohia Şurdeşti

Trella Tiberiu – Niyregyhaza, Ungaria

Trifoi Vasile – Parohia Ferneziu - Baia Mare  

Ţ

Ţiplea Grigore –

U

Ursuleac Ionuț - Adria-Rovigo, Italia

V

Veneciuc Ilie – Parohia Câmpulung Moldovenesc, Parohia Moldoviţa, Parohia Vatra Dornei

Vişovan Marius – Parohia Sighet-Şugău, Parohia Vadu Izei

Vişovan Marius Gheorghe – Bolzano, Italia

Voicu Simion – Parohia Ciolt

Volosciuc Ioan – Parohia Clit

Volosciuc Ioan-Vasile – Parohia Rădăuţi

Vraja Vasile – Parohia Vama, Parohia Racşa

Z

Zareczki Angel – Vicar episcopal pentru laici

Zbona Ioan – Parohia Târşolţ

Zelicskovics Jozsef – Parohia Turulung, Parohia Turulung Vii