Marți, 27 Octombrie 2020

30 august 2020 - Invitație la sfințirea bisericii din Vișeu de Mijloc

În numele consiliului parohial și al credincioșilor din Vișeu de Mijloc, pr. paroh Daniel Rus ne invită să luăm parte la sfințirea bisericii cu hramul „Înălțarea Domnului”, care va avea loc duminică, 30 august 2020.  

Redăm mai jos textul invitației:

 

Cu aleasă bucurie spirituală vă invităm să luați parte la SLUJBA DE SFINȚIRE A BISERICII „Înălțarea Domnului” din Vișeu de Mijloc, care va avea loc duminică, 30 august 2020, începând cu ora 10:00. Ceremonia de sfințire a Lăcașului de Cult și Sfânta Liturghie vor fi oficiate de către

Preasfinția Sa Vasile Bizău, Episcop Greco-Catolic de Maramureș.

Biserica va rămâne deschisă pe tot parcursul zilei de duminică.

Bunul Dumnezeu, Preacurata Fecioară Maria și toți Sfinții să răsplătească osteneala binefăcătorilor și

a tuturor celor care ne vor trece pragul pentru rugăciune!

Vă așteptăm cu toată dragostea și prețuirea!

 

În numele Consiliului parohial și al credincioșilor

Administrator parohial,

pr Daniel Rus

PAROHIA VIȘEU DE MIJLOC

 

 

 

 

 

 

Lasă un comentariu

Asiguraţi-vă că introduceţi informaţiile necesare unde este indicat (*). Codul HTML nu este permis.