Vineri, 29 Martie 2024

INVITATIE - Reuniunea Mariană se întâlnește la Mănăstirea Surorilor Baziliene

INVITAȚIE

Reuniunea Mariană organizează în data de 9 septembrie 2016 la Mănăstirea „Sfânta Maria” din Baia Mare, un program de rugăciune şi meditaţie.

Programul se va desfăşura între orele 8,30 şi 17,00 şi va cuprinde celebrarea Sfintei Liturghii, trei meditații, reflecții personale, rugăciuni şi asistenţă spirituală.

Prelegerile vor fi susţinute de părintele protopop Emil Gîrboan.

Hrana pentru această zi va fi asigurată de fiecare participant în mod individual.

Sunt invitaţi să participe toţi credincioşii care doresc să cunoască mai bine spiritualitatea mariană și să întâmpine cu o trăire mai profundă Sărbătoarea Înălțării Sfintei Cruci.

Acest timp de reculegere se organizează  anual pentru Protopopiatele Baia Mare, Seini, Chioar și Mănăștur.

Programul zilei este următorul:

Sfânta Liturghie

Meditaţia 1