Vineri, 19 Aprilie 2024

17 Decembrie 2017: „Sosit-a Crăciunul iară” – a 19 - a ediție a concertului eparhial de colinde

A 19 - a ediție a concertului de colinde al Eparhiei Greco Catolice de Maramureș, cu titlul „Sosit-a Crăciunul iară”, va avea loc pe data de 17 decembrie a.c., ora 17:00, la biserica „Sfânta Cruce” din Baia Mare (Bd. Independenței, nr. 12).

În acest an vor concerta:

1. Corul copiilor Școlii Primare „Ep. Dr. Alexandru Rusu” - Baia Mare
  2. Corul Parohiilor Copalnic Mănăștur și Preluca Veche - Protopopiatul Mănăștur
  3. Corul Parohiei Borșa - Protopopiatul Iza-Vișeu
  4. Corul Parohiei Coștiui - Protopopiatul Ciscarpatin de Maramureș
  5. Corul Parohiei Rus - Protopopiatul Baia Mare
  6. Corul Parohiei Calinești - Protopopiatul Sighet
  7. Corul Parohiei „Sfântul Anton” din Satu Mare - Protopopiatul Satu Mare
  8. Corul Parohiei Porumbești - Protopopiatul Ciscarpatin de Satu Mare
  9. Corul Parohiei Trip – Bixad - Protopopiatul Țara Oașului
  10. Corala preoților Protopopiatului Baia Mare
  11. Corul de tineri „Laudate Dominum” al mănăstirii „Maica Îndurerată” (Congregația Surorilor Maicii Domnului) din Sighetu Marmației, alături de corul de tineri din Parohia Sângeorz Băi - Jud. Bistrița Năsăud.

Evenimentul este organizat de către Episcopia Română Unită cu Roma Greco-Catolică de Maramureș.