Joi, 28 Martie 2024

Concertul Eparhial de colinde va avea loc pe data de 18 decembrie 2016

În acest an, tradiționalul concert de colinde al Eparhiei Greco-Catolice de Maramureș va avea loc pe data de 18 decembrie 2016, începând cu ora 17:00, la Biserica „Sfânta Cruce” (Bd. Independenței nr 14) din Baia Mare.

Vor participa coruri din următoarele Protopopiate:

1. Protopopiatul Baia Mare: Grupul de tineri „Ioan Paul al II-lea” din Șișești și Grupul Coral al preoților din Protopopiat
  2. Protopopiatul Satu Mare: Corul parohiei greco-catolice „Sf. Apostoli Petru si Pavel” din Satu Mare
  3. Protopopiatul Ciscarpatin de Satu Mare: Corul parohiei Porumbești și Cidreag.
  4. Protopopiatul Sighet: Corul parohiei Breb
  5. Protopopiatul Iza-Vișeu: Corul parohiei Vișeu de Sus
  6. Protopopiatul Țara Oașului: Corul parohiei Târșolț; Grupul de copii și tineri „Țara Oașului”
  7. Protopiatul Ciscarpatin de Maramureș: Corul parohiei Coștiui
  8. Protopopiatul Mănăștur: Corul parohiei Copalnic Mănăștur.